19/03/2020


Piotr Kmieć - lubsport.pl

Zaledwie jedną kolejkę rundy wiosennej zdołali rozegrać rugbiści Ekstraligi, zanim rozgrywki zostały zawieszone do odwołania przez Polski Związek Rugby. Zaplanowane na 15 marca br. spotkanie Budowlanych Lublin z ekipą Juvenii Kraków pierwotnie miało odbyć się przy pustych trybunach, jednak ostatecznie podjęto decyzję, że zawodnicy w ogóle nie wybiegną na boisko.

- Według mnie to bardzo dobrze, choć moje prywatne zdanie nie ma tu żadnego znaczenia. Jest decyzja rządu, ministerstwa i Polskiego Związku Rugby, do której się podporządkowujemy. Wydaje mi się, że sytuacja jest poważna i trzeba zachować się bardzo rozsądnie - mówi trener lubelskich rugbistów Stanisław Więciorek.

 
Jak aktualnie wygląda praca lublinian? - Zawodnicy dostali rozpiski indywidualne. Biegają i przysyłają mi na Endomondo wyniki swoich treningów. Na razie na tym skupiamy się w obecnej sytuacji. Chłopcy są świadomi tego, że muszą coś robić, a nie możemy ćwiczyć wspólnie. W tym tygodniu treningi biegowe mają rozpisane przeze mnie. Zajęcia na TRX’ach i na gumach też mają rozpisane, aby móc to robić na świeżym powietrzu, nie w skupiskach ludzkich. Każdy znajdzie sobie odpowiednie miejsce i w tej chwili to jest środek podtrzymania formy sportowej. Nie ma innej możliwości, więc robimy, co możemy, żeby forma całkowicie nie opadła i aby utrzymać ją na pewnym poziomie. W tej samej sytuacji są wszyscy sportowcy i zobaczymy, co będzie - komentuje trener Edach Budowlanych Lublin.
 
Bezterminowe zawieszenie rozgrywek rodzi pytanie o konsekwencje dla dalszej części sezonu Ekstraligi, ponieważ do rozegrania pozostało jeszcze osiem kolejek. - Podstawowe pytanie jest takie: jak długo potrwa przerwa? Jeżeli przedłuży się jeszcze na kwiecień, to myślę, że jakoś uda się dokończyć ligę. Nie odbyła się 2. kolejka ligowa, po której była zaplanowana przerwa, ponieważ reprezentacja U-20 przygotowywała się i miała rozegrać Mistrzostwa Europy w Portugalii, które nie odbędą się z wiadomych powodów. Na początku kwietnia mieliśmy rozegrać kolejne dwa spotkania, toteż ewentualnie część zespołów nie będzie miała rozegranych trzech kolejek, a część tylko dwóch, dlatego, że ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w każdej kolejce jakiś zespół pauzuje. Myślę, że jeżeli rozgrywki ruszyłyby od maja, to jakoś byśmy je dokończyli, rozgrywając dwa lub trzy mecze w środku tygodnia. To jest możliwe, chyba że wcześniej związek wspólnie z ministerstwem, podejmie decyzję zakończenia rozgrywek na tym etapie, na jakim jesteśmy. To nie jest zależne od nas. Wiem, że w Szkocji rugbiści zakończyli rozgrywki wcześniej, ale mieli do rozegrania jeszcze trzy kolejki. My znajdujemy się w troszeczkę innej sytuacji. Sądzę, że jeśli do maja wznowimy grę, to dokończymy ligę, natomiast późniejsze wznowienie rozgrywek nie da takiej możliwości - kończy Więciorek.

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Awenta Pogoń Siedlce
15 13
Energa Ogniwo Sopot
ORLEN Orkan Sochaczew
45 29
Life Style Catering RC Arka Gdynia

Ekstraliga Rugby 2025/2026

1 🥇 Awenta Pogoń Siedlce 10 42
2 🥇 Energa Ogniwo Sopot 10 39
3 🥇 ORLEN Orkan Sochaczew 10 32
4 🥇 Life Style Catering RC Arka Gdynia 10 24
5 🥇 RzKS Juvenia Kraków 10 10
6 🥇 PGE Edach Budowlani Lublin 10 0
7 🏆 WizjaMed Grot Budowlani Łódź 9 45
8 🏆 RC Lechia Gdańsk 9 19
9 🏆 Budmex Rugby Białystok 9 14
10 🏆 KS AZS AWF Warszawa 9 9
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.