Reprezentacja Polski kobiet rozpoczyna walkę o Mistrzostwo Europy. Chris Davies ogłosił skład na zgrupowanie w Gdańsku i pierwszy turniej w Hamburgu
Reprezentacja Polski kobiet w Rugby 7 rozpoczyna decydującą fazę przygotowań do najważniejszej części sezonu 2026. Trener główny kadry narodowej, Chris Davies, ogłosił listę zawodniczek powołanych na zgrupowanie w Gdańsku oraz pierwszy turniej Rugby Europe Championship 2026, który odbędzie się w Hamburgu.
Biało-Czerwone spotkają się w Gdańsku w dniach 28-30 czerwca br., gdzie odbędą ostatnie treningi przed wylotem do Niemiec. Już 01 lipca br. reprezentacja uda się do Hamburga, a dwa dni później rozpocznie rywalizację z najlepszymi drużynami Europy podczas pierwszego turnieju mistrzowskiego cyklu.
Tegoroczne Rugby Europe Championship zostanie rozegrane w formule dwóch turniejów. Po zawodach w Hamburgu drużyny spotkają się ponownie w dniach 24–26 lipca w Splicie, gdzie poznamy mistrzynie Europy sezonu 2026.
Polki przystępują do mistrzostw po intensywnym okresie przygotowań oraz serii wartościowych występów międzynarodowych. W ostatnich miesiącach kadra prowadzona przez Chrisa Daviesa zwyciężyła w turnieju Costa Blanca Sevens, zajęła drugie miejsce podczas prestiżowego turnieju w Haguenau oraz regularnie rywalizowała z czołowymi europejskimi zespołami. Zespół konsekwentnie buduje swoją pozycję na arenie międzynarodowej, a celem pozostaje walka o jak najwyższą lokatę w elicie europejskiego Rugby 7.
Powołane zawodniczki
• Julia Druzgała
• Oliwia Krysiak
• Marta Morus
• Natalia Pamięta
• Martyna Wardaszka
• Ilona Zaishliuk
• Klaudia Jacewicz
• Sylwia Witkowska
• Anna Klichowska
• Katarzyna Paszczyk
• Patrycja Zawadzka
• Tamara Czumer-Iwin
• Magdalena Kosowska
• Dorota Krawczyk
• Karolina Krawczyk
• Julia Budna
• Oliwia Strugińska
• Wiktoria Horba
Sztab reprezentacji Polski kobiet
• Chris Davies – trener główny
• Małgorzata Kołdej – trener przygotowania motorycznego
• Paweł Świątczak – fizjoterapeuta
• Bartosz Piątkowski – media manager i analityk wideo
Przed sztabem i zawodniczkami ostatnie dni pracy przed rozpoczęciem mistrzostw. Zgrupowanie w Gdańsku będzie okazją do dopracowania szczegółów taktycznych, integracji zespołu oraz ostatecznej selekcji przed pierwszym gwizdkiem w Hamburgu.
Pierwszy mecz Polek podczas Rugby Europe Championship 2026 zostanie rozegrany 03 lipca br. Rywalizacja w Niemczech będzie pierwszym krokiem w walce o końcowy sukces w tegorocznych Mistrzostwach Europy.
Tekst i foto Bartosz Piątkowski
