Dynamiczne akcje, błyskawiczne zwroty biegu, zero strachu przed przeciwnikami i przede wszystkim – mnóstwo czystej radości z gry. W dniu 09.06.2026 na stadionie w Kasinie Wielkiej rozegrane zostały Igrzyska Dzieci w Rugby Tag na szczeblu wojewódzkim. Turniej udowodnił, że ta bezkontaktowa odmiana klasycznego rugby rośnie w siłę i zdobywa serca coraz młodszych sportowców.
Do rywalizacji stanęły reprezentacje:
SP Konina
SP 2 Lubomierz
SP Lubień
SP Glisne
SP 20 Nowy Sącz
SP Raba Niżna
SP Skrzydlna
SP 1 Kasina Wielka
Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że drużyny nie przyjechały tu tylko po to, by „zaliczyć” obecność. Każdy mecz obfitował w widowiskowe rajdy z piłką i kapitalne zerwania tagów w obronie w ostatniej chwili przed linią punktową.
Poziom tegorocznych mistrzostw województwa był wyjątkowo wyrównany i bardzo wysoki. Niewątpliwie miał na to wpływ udział większości drużyn w rozgrywkach Szkolnej Ligi Rugby Tag! W wielu spotkaniach o zwycięstwie decydowały dosłownie sekundy i pojedyncze błędy rywali. Natomiast w finale decydowało złote przyłożenie.
- Poziom sportowy z roku na rok idzie w górę. Dzieciaki świetnie rozumieją przestrzeń na boisku, potrafią błyskawicznie podawać piłkę do tyłu w pełnym biegu i rozgrywać ją na kontakcie z przeciwnikiem. Ale najważniejsze jest to, że po zaciętym meczu, niezależnie od wyniku, podają sobie ręce i dziękują za grę - komentował Mateusz Sławecki - organizator turnieju.
Pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu po zaciętym pojedynku i zwycięstwie po dogrywce 2:1 z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Lubniu. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Koninie, która w meczu o brąz pokonała 5:4 zespół z Raby Niżnej.
Wyniki i klasyfikacja końcowa w załączniku.
Zdjęcia: Marta Jarecka-Kościelniak
Relacja: Szymon Pałgan