W pierwszym meczu, 30 kwietnia, turnieju gospodynie z Kazachstanu wysoko przegrały z Japonią, 12:64. Japonki zdobyły 12 przyłożeń, w tym hat-trick w ciagu kwadransa w pierwszej połowie Rinki Matsudy.
W drugim spotkaniu, rozegranym 05 maja, Japonki pokonały Hongkong 71:12 (i znów był hat-trick Rinki Matsudy) zapewniając sobie mistrzostwo Azji Kobiet, a właściwie Asia Rugby Emirates Women's Championship 2026.
Trzecie meczu Kazachstanu z Hongkongiem było w tej sytuacji starciem o drugie miejsce - w ulewnym deszczu, 10 maja padł remis 26:26, który dał srebrne medale gospodyniom turnieju. Zawodniczki z Hongkongu jednak i tak cieszyły się z remisu wywalczonego w dramatycznych okolicznościach, siedmioma punktami zdobytymi w ostatniej akcji meczu mimo osłabienia po żółtej kartce.
Grzegorz Bednarczyk
Więcej informacji o rugby w kraju i na świecie przeczytasz na moim blogu „W szponach rugby” [kliknij]
Zdjęcie: asiarugby.com