02/09/2013

Relacja ze Enkoping autorstwa Anety i Moniki.

W ubiegły weekend (31.08-1.09.2013) miałyśmy okazję sprawdzenia naszych umiejętności przed startem sezonu i jednocześnie zdobycia niezbędnej praktyki w międzynarodowym środowisku rugby.

Otrzymałyśmy zaproszenie do udziału w finale Mistrzostw Szwecji Rugby 7, który odbywał się w miejscowości Enkoping (niedaleko Sztokholmu). Po udanej podróży dotarłyśmy w piątkowy wieczór do hotelu, w którym po dobrym odpoczynku w sobotni poranek przeprowadzona została odprawa zespołu sędziowskiego a i zgodnie z planem o 10:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek.

Nasz zespół (4 Panie i 5 Panów) zostali podzielony na 2 grupy, które prowadziły równolegle spotkania na dwóch świetnie przygotowanych boiskach. Warto zaznaczyć fakt doskonałej organizacji i warunków, które zostały stworzone wszystkim Zawodnikom, a także sztabom szkoleniowym i sędziom.

Do rywalizacji przystąpiło 11 kobiecych i 8 męskich drużyn, co dawało blisko 80 spotkań w 2 dni turniejowe, zatem czekała i nas – arbitrów ciężka praca ;).

Pierwszego dnia miałyśmy okazję sędziowania 4 meczy „na środku” i po ok 10 „na linii”. Mecze grupowe zarówno męskie jak i kobiece były rozgrywane naprzemiennie, zatem każda z nas prowadziła spotkania zarówno Pań jak i Panów.

Faza grupowa zakończyła się późnym popołudniem, a po krótkim podsumowaniu 1-dnia i dobrej ocenie pracy zespołu, wykorzystaliśmy okazję do krótkiego relaksu w saunie i na basenie oraz wspólnej kolacji, aby przygotować się do kolejnego dnia zmagań.

Niedziela przyniosła rozgrywki pucharowe. Pierwszy gwizdek zabrzmiał już o 9:00 równolegle na obu boiskach – miałam okazję rozpoczęcia tychże zmagań pomiędzy męską drużyną gospodarzy a niżej sklasyfikowaną drużyną z Malmo. Monika swój pierwszy mecz pucharowy poprowadziła również wczesnym rankiem.

Kolejne mecze, które miałyśmy okazję poprowadzić to m.in. półfinał kobiet, finał Plate Kobiet, mecz o 3-miejsce Kobiet, a także mecz o 7-miejsce Panów.

Na zakończenie zmagań zostałyśmy wybrane do Finału Mistrzostw Panów, w którym w grupie 5-osobowej obsady byłyśmy odpowiedzialne za asystę na polach punktowych.

Tuż po meczu finałowym, w biegu wskoczyłyśmy do samochodu i udałyśmy się prosto na lotnisko, z którego szczęśliwie (pomimo małego opóźnienia ;)) dotarłyśmy do swoich domów.

Cały zespół sędziowski otrzymał podziękowania za dobrze wykonaną pracę od naszego opiekuna – Juliana Bevan’a, któremu w tym miejscu chciałybyśmy bardzo podziękować za możliwość udziału w tym wydarzeniu, za wszystkie wskazówki i informacje zwrotne na temat naszej pracy na boisku i za bardzo ciepłe przyjęcie nas w zespole sędziowskim!

Dziękujemy i pozdrawiamy nasze koleżanki i kolegów z Pink Crew (na cześć różowych koszulek) Sarah, Elin, Olof, Michel, Jacob, Juliam, Rami i Jan (trzech ostatnich od lewej na zdjęciu Juiana z nami)!

Było to dla nas oby niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje na naszych boiskach.

Relacjonowały już z Gdańska i W-wy: Monika i Aneta

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Awenta Pogoń Siedlce
15 13
Energa Ogniwo Sopot
ORLEN Orkan Sochaczew
45 29
Life Style Catering RC Arka Gdynia

Ekstraliga Rugby 2025/2026

1 🥇 Awenta Pogoń Siedlce 10 42
2 🥇 Energa Ogniwo Sopot 10 39
3 🥇 ORLEN Orkan Sochaczew 10 32
4 🥇 Life Style Catering RC Arka Gdynia 10 24
5 🥇 RzKS Juvenia Kraków 10 10
6 🥇 PGE Edach Budowlani Lublin 10 0
7 🏆 WizjaMed Grot Budowlani Łódź 9 45
8 🏆 RC Lechia Gdańsk 9 19
9 🏆 Budmex Rugby Białystok 9 14
10 🏆 KS AZS AWF Warszawa 9 9
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.